середа, 29 січня 2020 р.

Крути - бій за майбутнє!


                                                                           На Аскольдовій могилі
                                                                           Поховали їх –
                                                                           Тридцять мучнів українців.
                                                                           Славних, молодих…
        Це слова з вірша Павла Тичини «Пам'яті тридцяти». Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами. І, попри поразку, став праобразом мужності та відваги для українського народу. Бійці виконали поставлене перед ними завдання – затримали наступ військ Муравйова на Київ. Відступ крутянців не був просто залишенням поля бою: відступаючи, крутянці зруйнували – принаймні, серйозно пошкодили – частину залізничного полотна, чим затримали більшовицький наступ. Більшовики були змушені витратити час на ремонт колії, яка, зусиллями Студентського куреня, стала на якийсь час непридатною для використання.
      «Dulce et decorum est pro patria mori!» (Солодко і гарно вмерти за Вітчизну). Саме з цього вислову латинською мовою розпочав свою промову Михайло Грушевський на похоронах учасників бою під Крутами у Києві на Аскольдовій могилі 19 березня 1918 року. Під час провезення тіл біля будинку Центральної Ради відбулось зняття із цього будинку російської символіки. Про це заявив Грушевський, перетворивши подію на своєрідний ритуал.
       Цьоготижневі  інформаційні години у класах, були приурочені бою під Крутами. Гімназисти разом з учителями обговорювали історичні питання, відбиток у сучасній історії та наслідки такої «юнацької» битви.

середа, 15 січня 2020 р.

Фольклорний фестиваль "На гостини до Маланки"!


    
      В Україні є давня традиція у ніч на Старий Новий Рік  «водити Маланку» - переодягатися в різних персонажів, ходити від хати до хати з піснями, танцями, театралізованим дійством. Цьогоріч учні Заліщицької державної гімназії взяли участь у районному  фольклорному святі «На гостини до Маланки» у селі Синьків.
     Урочистою ходою учасники свята пройшли від сільської ради до будинку народної творчості,  де й відбулася основна частина народних гулянь та виступи художніх колективів. Кожен колектив вражав своїми костюмами, цікавими театралізованими дійствами, танцями і піснями.
   Серед 16 колективів, що брали участь у фестивалі, журі та організатори свята, високо оцінили виступ гімназистів, які зайняли ІІІ місце. Гімназійна Маланка сподобалася глядачам своїм оригінальним сюжетом, щирістю дійових осіб, високою акторською майстерністю. Діти дуже старалися, адже вони багато працювали на репетиціях і їхня праця була оцінена, а для вчителя найвищою нагородою є задоволені, щасливі діти!



четвер, 2 січня 2020 р.


«2020 ступає на поріг»



Новорічні свята є радісною подією, особливо для дітей, коли збуваються мрії. Ні для кого не секрет, що всі школярі від малого і до великого з величезним нетерпінням чекають свято Нового року. Зимові канікули, подарунки, святковий настрій, і, звичайно ж, новорічне чарівництво.
Учні, вчителі та батьки нашої Заліщицької державної гімназії почали готуватися до новорічних свят із початку грудня. Виготовляли ялинкові прикраси, оформляли класні кімнати, коридори. В актовому залі було створено своєрідне новорічне диво, візерунки на вікнах, святкові вогні та барвиста ялинка.
26 грудня для гімназистів пройшла розважальна новорічна програма, яка запам’яталася  святковим настроєм, новорічною музикою, дотепними жартами, конкурсами та щирими побажаннями.
Висловлюємо щиру подяку гімназистам, батькам,  педагогічному колективу, працівникам технічного обслуговування, художнім керівникам колективів  за організацію та проведення всіх новорічних свят у гімназії.





210 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

  У Заліщицькій державній гімназії проводиться декада «Шевченкіана», присвячена 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевчен...