четвер, 24 жовтня 2019 р.

День Організації Об'єднаних Націй


      24 жовтня щорічно відзначається День Організації Об'єднаних Націй (ООН).
Це свято було засноване 24 жовтня 1947 на Генеральній Асамблеї ООН і приурочене до річниці набуття чинності в 1945 році Статуту ООН.
У 1971 році у своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН рекомендувала державам членам відзначати цей день як державне свято.
ООН - міжнародна організація держав, створена з метою підтримки і зміцнення міжнародного миру, безпеки, розвитку співпраці між країнами.
Назву Об'єднані Нації" було запропоновано президентом США Франкліном Рузвельтом і було вперше використано в Декларації Об'єднаних Націй в 1942 році, коли під час Другої світової війни представники 26 держав зобов'язалися від імені своїх урядів продовжувати спільну боротьбу проти країн нацистського блоку.
Цілями ООН, закріпленими в Статуті, є підтримання міжнародного миру і безпеки, запобігання загрозам миру та придушення актів агресії, залагоджування або вирішення мирними засобами міжнародних суперечок, розвиток дружніх відносин між націями на основі поваги принципу рівноправності і самовизначення народів; здійснення міжнародного співробітництва у економічних, соціальних, культурних та гуманітарних сферах, заохочення і розвиток поваги до прав людини і основних свобод для всіх, незалежно від раси, статі, мови і релігії.
Члени ООН зобов'язалися діяти згідно з наступними принципами: суверенна рівність держав; вирішення міжнародних суперечок мирними засобами; відмова в міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави.
Про все це, що вище сказано та про структуру, відомих діячів ООН, члени гімназійного парламенту обговорили на засіданні. Гімназисти підготували короткі повідомлення до теми.



Хандій Діана,  учениця 7(11)А класу  провела найбільший урок для гімназистів про Глобальні цілі сталого розвитку. А як ми знаємо, Глобальні Цілі сталого розвитку були затверджені у 2015 році на саміті ООН з питань сталого розвитку. 
Діана у доступній та цікавій формі розповіла про вказані 17 Цілей, які є розвитком успіху Цілей розвитку тисячоліття; крім того, серед інших пріоритетів, вони також охоплюють нові сфери, такі як кліматичні зміни, економічна нерівність, інновації, стале споживання, мир і справедливість. Цілі є взаємопов'язаними — ключем до успіху в одній із них є вирішення питань, загалом пов'язаних із іншими. А також, про стратегічний план ЦСР, який зосереджується на основних сферах, таких як боротьба проти бідності, демократичне управління та миробудівництво, кліматичні зміни та ризики стихійних лих, економічна нерівність. 
Заходи, що були проведені у Заліщицькій державній гімназії, дуже сподобалися учням!







Немає коментарів:

Дописати коментар

210 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

  У Заліщицькій державній гімназії проводиться декада «Шевченкіана», присвячена 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевчен...