пʼятниця, 29 січня 2021 р.

27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

 27 січня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голокосту.



«Масове винищення євреїв стало другим після Голодомору геноцидом, вчиненим на українській землі. Менше десяти років розділяють ці злочини, - зазначив голова ОДА Сергій Борзов. - Українці, які пережили вбивство голодом у 1932-1933, стали свідками Голокосту. Тоді про це було небезпечно навіть пам’ятати… Одні – вбивали людей, інші – рятували…»


Сьогодні в Україні і світі Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.


Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.



27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.


Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення». Це систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.


«Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.


Сьогодні згадуємо жертв людиноненависницької політики. Цей день засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості. Голокост – це страшні сторінки історії.

Крути -бій за майбутнє!

 Сьогодні 29 січня у стінах нашої гімназії відбувся просвітницько- пізнавальний захід до Дня пам'яті Героїв Крут . На якому були гімназисти 5(9), 6(10) класів, які уважно слухали, переглядали матеріали даного заходу. 




пʼятниця, 22 січня 2021 р.

День Соборності України

 

В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Cаме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, - в єдину соборну Українську державу.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.

У 71-у річницю Акта Злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Акція засвідчила, що українці подолали страх перед комуністичною партією і готові протистояти тоталітарному режиму. 31 рік тому ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. 

У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». 

Однак у 2014 році указом Президента України свято було відновлено як День Соборності України.

Є низка значень терміну “соборність”. Найбільш вживані з них: об’єднання в одне державне ціле всіх земель, населених конкретною нацією на суцільній території; духовна консолідація всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.


Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.


четвер, 14 січня 2021 р.

Онлайн зустріч з ГП та заступником.

 Сьогодні в режимі онлайн відбулася зустріч педагога - організатора, ГП та заступника, на якій, ми обговорили подальший план роботи парламенту на 2 семестр. Обговорили проведення заходів спрямованих на популяризацію української мови. Також обдумали план роботи щодо проведення заходів до 30-річчя  Незалежності України, обдумали проекти і сценки які будемо проводити до року Лесі Українки. Також обговорили про проведення розколядин у гімназії після закінчення дистанційного навчання.



пʼятниця, 8 січня 2021 р.

Святкові дні січня

                                 Січень

01.01. Новий рік. Всесвітній день миру.

06.01. Святвечір.

07.01. Різдво Христове у церков східного обряду.

08.01. Собор Пресвятої Богородиці.

11.01. Всесвітній день «дякую».

13.01. Щедрий вечір, або Маланка.

14.01. Новий рік за старим стилем,свято Василя.

18.01. Другий святий вечір.

19.01. Хрещення Господнє(Водохреще).

20.01. Свято Івана Предтечі.

21.01. Міжнародний день обіймів.

22.01. День Соборності України.

29.01. День пам*яті героїв Крут.



четвер, 7 січня 2021 р.

З Різдвом Христовим

 Вифлеємська зірка на небі засяяла і світлом своїм осяяла наші душі, подарувала надію, зміцнила віру, запалила в серцях полум'я любові. З великим Різдвом вас! Нехай те чудове світло зберігає вас на всіх життєвих дорогах, дарує щастя та радість.


210 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

  У Заліщицькій державній гімназії проводиться декада «Шевченкіана», присвячена 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевчен...