пʼятниця, 29 квітня 2016 р.

З Великоднем!
Хай божа матір Вас охороняє,
А Дух Святий здоров'я посилає.
Господь дарує Ангела з небес!
– Христос Воскрес!

– Воістину Воскрес!

вівторок, 26 квітня 2016 р.

понеділок, 25 квітня 2016 р.


Акція "Серце до Серця"

З 4 по 24 квітня  проходила  Всеукраїнська благодійна акція"Серце  до Серця",кошти якої   спрямовані на обладнання в реанімаційні відділення дитячих лікарень . Волонтери Залішицької гімназії взяли активну участь. Це учні 6(10) класів :Тяско Ірина, Кріль Вікторія, Таня Копко, Марта Миронюк, а також ніхто з гімназистів не залишився байдужим ,загалом зібрано 800 гривень.

Участь гімназистів в акції "Літній одяг на Схід"

20 квітня учні Заліщицької державної гімназії  активно взяли участь в акції "Літній одяг на Схід".

понеділок, 18 квітня 2016 р.

Тренінг "Демократична школа"

14-15 квітня в гімназії відбувся тренінг «Демократична школа» , на який були запрошені не лише педагоги й діти , але й батьки.

 Програма Тренінгу спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальшої демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства. Структура Програми передбачає поглиблення суспільної єдності та діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.





пʼятниця, 8 квітня 2016 р.

Культурно-мистецький захід "Intermezzo.Заліщики"

7 квітня гімназисти відвідали захід "Intermezzo.Заліщики".де відбулася зустріч із 
Юлією Стахівською та Олегом Коцаревим, які є яскравми поетами з Києва.





Збір,утилізація батарейок

Гімназисти приєдналися до акції "Утилізація Батарейок"
Нам усім добре відомо що таке батарейки. Адже вони стали головним джерелом енергії для багатьох пристроїв. Щороку одна сім'я споживає в середньому 60 батарейок.

Рано чи пізно, всі батарейки переходять у непрацездатний стан. І коли приходить час позбавлятися від неробочих елементів живлення, мало хто звертає увагу на значок «не викидати до сміттєвої корзини».
 А він друкується на кожній батарейці не дарма.

Одна пальчикова сольова батарейка, викинута на сміттєзвалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі. У сольових батарейках міститься цинк, пасивне вугілля і двоокис марганцю, електроліт з хлориду амонію. Ці речовини потрапляють в землю і грунтові води, завдаючи тим самим невиправної шкоди всьому живому, включаючи людину. Вони потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо, випаровуються у повітря, яким ми дихаємо.

Елементи батарейок, які вступають у реакцію, коли перетворюються на електричну енергію, є токсичними та небезпечними, оскільки містять:
- свинець        - кадмій          - ртуть         - нікель і цинк         - луги

Батарейки не знешкоджуються методами утилізації звичайного сміття і потребують спеціального оброблення для знешкодження. Розкладання однієї неправильно утилізованої пальчикової батарейки триває понад 20 років.

Одна відпрацьована батарейка, потрапляючи у довкілля, забруднює 400 л води або 20 м2 ґрунту – інакше кажучи, вбиває одного їжака і два дерева. А якщо кинути 2-3 батарейки у ставок з коропами, то через якийсь час риба у водоймі водитися перестане,

Що можна робити з відпрацьованими батарейками з годинника, калькулятора або телефону? Є два типових варіанти. Перший, простий – викинути у смітник. Другий, на випадок, якщо ми щось чули про їхню екологічну небезпеку, – віднести в пункт прийому батарейок.

У нашому місті почала активно втілюватися загальноміська програми зі збору відпрацьованих батарейок. Міська рада закупила для цього спеціальні контейнери, які будуть встановлені в 30 пунктах на території міста (у тому числі в кожній школі, гімназії, кожному банку та ін.)

Коли контейнери будуть наповнені, з вашою допомогою, ми централізовано їх зберемо і відправимо у Львів.
Думаю, вам усім відомо, що саме у Львові знаходиться завод «Аргентум», на якому проводять утилізацію відпрацьованих батарейок. Точніше кажучи, завод переробляє їх у цінні матеріали.
Для наших міст і сіл було би вкрай корисно, якби кожна батарейка закінчувала своє служіння на цьому заводі.

Чим більше зберемо батарейок, тим більше допоможемо собі і довкіллю.
Отже закликаємо всіх, хто підтримує нашу екологічну ініціативу організовувати збір, приносити та залишати в спеціальних контейнерах використані батарейки.

Можемо впевнено сказати, що екологічно грамотна і вихована людина ніколи не завдасть навіть незначної шкоди природі, а навпаки, всебічно сприятиме позитивним екологічним процесам.

Бережіть природу! Будьте екологічно свідомими людьми! Адже ви – наше майбутнє…



210 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

  У Заліщицькій державній гімназії проводиться декада «Шевченкіана», присвячена 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевчен...