неділя, 19 грудня 2021 р.

Свято Миколая

День святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят.  Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. 

Цікаво та весело  пройшло святов   заліщицькій гімназії для  молодших гімназистів учні 2-А класу разом із вчителем української літератури Наталією Михайлівною Пацариною та класним керівником Ольгою Михайлівною Костинюк підготували та провели казкове дійство напередодні свята святого Миколая. 

Це було справжнє свято, де концентрація добра, усмішок, милосердя і радості просто зашкалювала у всіх, хто був причетний до цього дійства.




вівторок, 14 грудня 2021 р.

"З подарунками від Миколая"

 13 грудня учнівський та педагогічний колектив  Заліщицької гімназії,як завжди,не залишились осторонь, а зібрали пакунки бійцям на Схід. Гімназистами було ще виготовлено власноруч святкові листівки та обереги.





пʼятниця, 10 грудня 2021 р.

10 грудня – Міжнародний день прав людини

 10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

До створення цього універсального документу не існувало ефективного та дієвого механізму захисту основоположних і невід’ємних прав людини. Особливо гострим стало питання захисту прав людини після Другої світової війни. Увесь світ тоді об’єднався заради однієї спільної мети – створення єдиної міжнародної системи захисту прав людини.

У Преамбулі Загальної декларації прав людини Генеральна Асамблея зазначила, що «проголошує цю Загальну декларацію прав людини як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав-членів Організації, так і серед народів територій, що перебувають під їх юрисдикцією».

Ще одним міжнародним актом, покликаним гарантувати захист прав людини, є Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.

Україна, будучи державою-членом Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї. Згідно преамбули Конвенції вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.

Конвенція не лише спрямована на захист широкого спектра громадянських та політичних прав, а запровадила ефективний механізм забезпечення прав особи, що зокрема передбачає право на індивідуальне звернення за захистом порушених прав.




понеділок, 6 грудня 2021 р.

День Збройних Сил України

 До   дня ЗСУ в Заліщицькій гімназії було проведено змагання з штовхання гирі та  амреслінгу в 7-А класі .

Метою таких змагань є  виховання мужності та сміливості, наполегливості та ініціативності.

1-місце Кафлюк Руслан- амреслінг;

1-місце Марчак Максим – штовхання гирі.

Змагання проводилися під керівництвом Брусяка С.В.







Також в цей день гімназисти відвідали Заліщицький обласний комунальний госпіталь, де щиро привітали ветеранів, учасників АТО з днем Збройних Сил України.Діти виготовляли листівки та власноруч писали привітання.

Збройні сили України – це армія сильних, відважних, мужніх захисників, які до останнього подиху готові захищати рідну державу. Наші воїни є прикладом незламності духу, самовідданості та віри в рідну державу, в її майбутнє.




неділя, 5 грудня 2021 р.

Міжнародний день волонтера

 5 грудня у всьому світі відзначають міжнародний День волонтера — International Volunteer Day. Офіційна назва цього дня — Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку.

Історія свята

Волонтерський рух — благодійна діяльність, яку здійснюють люди без заробітної плати, без просування по службі, а заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. День волонтера було засновано ще 1985 року з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. У сучасній Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Волонтерство в Україні

Україна – єдина країна у світі, в якій цей день переходить у День збройних сил (відзначається 6 грудня). Волонтерство закладено у генетичному коді українців. Волонтерський рух в Україні став популярним, починаючи з революції гідності та російської окупації. Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали допомогу, везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами. Вони приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки та готували вареники, та борщові набори. Зараз же, незважаючи на труднощі, що виникають через пандемію COVID-19, багато волонтерів приєдналися до Національних товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця і все одно постійно продовжують допомагати людям.

Завдяки тяжкій праці волонтерів багато людей отримує необхідну допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров'я людей і тварин, їх комфорт і безпеку. Нерідко волонтери ризикують власним життям заради порятунку інших.




пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

День пам'яті жертв голодомору

"Згадайте нас - бо ми колись жили.
                                                             Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!


                                                       Ми в цій землі житами проросли,
                                                              Щоб голоду не знали люди вічно."

До вшанування пам'яті жертв голодомору в Заліщицькій гімназії було проведено виховний захід "Пам'ять не вмирає", де були присутні учні 3 та 4-х гімназійних класів.

До заходу активно долучилися члени ГП спільно з педагогом-організатором та танцювальний колектив  "A-Girls", балетмейстер Роксолана Виклюк.

Вчитель історії Гуцуляк Н.Я. згадала про трагічну сторінку історії нашої країни - Голодомор 1932-1933рр.












вівторок, 23 листопада 2021 р.

День Гідності та Свободи

 З нагоди Дня Гідності та Свободи,у Заліщицькій державній гімназії було проведено виховний захід для 1-х та 2-х гімназійних класів. 

 Відзначаючи такі важливі дати нашої історії, ми сповнені гордістю за наших свіввітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від її зовнішньої агресії.






вівторок, 16 листопада 2021 р.

День толерантності

 16 листопада світ відзначає Міжнародний день толерантності.

Толерантна людина- це особистість ,якій притаманні моральні, духовні цінності та якості.
У рамках відзначення Дня толерантності в Заліщицькій державній гімназії проведено ряд різноманітних заходів з метою формування у гімназистів загальнолюдських , моральних цінностей , принципів терпимості та розвитку толерантності.
( Долучилися до заходів члени ГП разом з педагогом -організатором Тютюнник Ю.А. та практичним психологом Гарвасюк І.І.)
В доступній , цікавій ,інтерактивній формі учні обговорювали такі важливі поняття , як милосердя, повага , терпіння.















субота, 13 листопада 2021 р.

13 листопада -Всесвітній день доброти


    Саме цього дня 1998 року на Першій конференції Всесвітнього руху доброти в Токіо було засновано нове свято. Його ініціатором став волонтерський рух “За доброту”, що з’явився в Японії 1997 року.

      Цілі і завдання організації – надихати людей на добрі вчинки і сприяти поліпшенню життя у світі за допомогою добрих вчинків. Всесвітній день доброти, на думку засновників свята, – це можливість нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги у повсякденному житті.

      Рух доброти затвердив декларацію, в якій написано, що людська доброта має фундаментальну важливість як головна умова осмисленого життя. Глобальне прагнення учасників руху – створити світ, здатний співчувати і виявляти доброту. Символом свята є відкрите серце. А суть святкування в тому, щоб нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги в сучасному житті.

     Долучитися може кожен охочий – головне, щоб людина хотіла і була готова допомагати іншим. Учасники руху на колективних зустрічах розповідають про ідеї добрих справ і способи втілення їх у життя.

       Офіційно Всесвітній день доброти затвердили у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на третій конференції Руху доброти.

      На думку організації, саме в сучасному світі, за нестачі спілкування і в еру глобальних технологій, проблемою є відсутність співучасті. Також метою Всесвітнього дня доброти є об’єднання націй, незважаючи на культурні бар’єри. У День доброти учасники організації дарують незнайомим людям квіти, а плани допомоги нужденним утілюють цілий рік.

вівторок, 9 листопада 2021 р.

День української мови та писемності


«Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительська діяльність народу»

                                                                      Олександр Олесь


 9 листопада у День української писемності та мови,Заліщицька державна гімназія взяла участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності .





210 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

  У Заліщицькій державній гімназії проводиться декада «Шевченкіана», присвячена 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевчен...