понеділок, 30 березня 2020 р.

Методи пониження рівня стресу в умовах протидії КОРОНАВІРУСУ!


Педагоги та учні Заліщицької державної гімназії який день живуть, навчаються та працюють в умовах карантину. Вимушене обмеження прав та свобод, постійний потік новин про коронавірус та невизначеність майбутнього вибиває опору з-під у багатьох. Про те, як не втратити психологічне здоров’я та заспокоїтися в умовах стресу?
Стрес нас супроводжує постійно. Адже це природна реакція людини на зміни, що відбуваються: внутрішні, або навколишнього середовища. Під час стресу мобілізуються всі системи організму. Це допомагає знайти рішення у складній ситуації і пристосуватися.
Але сильний і тривалий стрес виснажує. Він дестабілізує роботу мозку: погіршується здатність раціонально мислити, концентруватися і оцінювати те, що відбувається, з'являється м'язова напруга, може порушуватися сон і травний процес, загострюються емоції, актуалізуються страхи, посилюється роздратування, тривожність, підвищується рівень втоми. Це впливає на фізичний стан і настрій. І, як наслідок, зачіпає всі сфери життя: негативно позначається на роботі і стосунках.
Тож, методи пониження рівня стресу в умовах протидії коронавірусу:
1. Поверніться до реальності
Для початку потрібно помітити що з вами відбувається. Подивіться навколо. Що вас оточує? Ви зараз саме тут, або думаєте про щось інше? Що відбувається з вашим тілом: відчуваєте напругу, біль, холод чи тепло, тремтіння? Визначте, що відчуваєте і наскільки інтенсивно (за 10-бальною шкалою).
2. Прийміть те, що відбувається
Запитайте себе: що можна зробити в цій ситуації, а в чому ви безсилі? Пам'ятайте, проконтролювати абсолютно все неможливо, як би ви не старалися.
Які дії посилюють стрес? Що допомагає відволіктися і розслабитися? Думаю, ви вже здогадалися, що робити з цією інформацією.
3. Заземлюйтеся
Поставте обидві ноги на підлогу рівно, не схрещуючи. Відчуйте свої ступні, як ви на них опираєтесь. Можна робити це стоячи, або сидячи (зігніть коліна під прямим кутом).
4. Дихайте
Є низка різних дихальних технік - підійде будь-яка. Можете просто глибоко вдихати і видихати протягом трьох хвилин.
5. Добре харчуйтеся і висипайтеся
Організм - єдине ціле. Поганий сон і їжа розхитують нервову й імунну системи. Побалуйте себе чимось смачненьким, тільки в міру. Звертайте увагу на процес поглинання їжі, не відволікайтеся. Не їжте все підряд і на ходу. Намагайтеся висипатися.
6. Випустіть пар
Якщо емоції зашкалюють, не тримайте їх у собі. Боятися, хвилюватися або відчувати себе пригніченим - нормально. Накопичуючи і стримуючи емоції, ви тільки підсилюєте стрес.
7. Займіться творчістю
Творчість допомагає відволіктися від світу і зануритися в себе. Чим більше ми концентруємося на собі, тим менш важливими і незначними здаються події, які відбуваються навколо. А дрібна моторика рук стимулює роботу мозку і надає медитативний розслаблюючий вплив.
8. Переосмисліть, що відбувається
Так, зараз нелегко. Зміна стандартного життєвого розпорядку сильно вибиває з колії. Бізнес завмирає: продажі падають, а стрес зростає. Але що якщо поглянути з іншої сторони? Може саме час закінчити старі справи, сповільнитися, переглянути цінності, подумати про життя  і зрозуміти, куди рухатися далі і що для цього потрібно зробити?
9. Пишіть
Візьміть кілька аркушів паперу, і почніть писати. Все, що приходить в голову. Як завгодно. Не звертаючи уваги на граматику і орфографію. Тут тільки ви, ручка і папір. Пишіть про те, що вас хвилює, про свої емоції, проблеми. Напишіть 100 раз в стовпчик, що коронавірус - відстій (як Барт Сімпсон на дошці). Пишіть півгодини і ви побачите, що стане легше.
10. Складіть кризовий план
Тривога - це постійне переживання про майбутнє. Продумайте, що будете робити при найгіршому результаті. Складіть детальний план.
11. Дотримуйтеся інформаційної гігієни
Не читайте новини цілодобово. Виділіть для цього окремий конкретний час (наприклад, кожен день з 15:00 до 16:00). Краще не робити це зранку, перед сном і на голодний шлунок. І, звичайно, перевіряйте джерела інформації.
12.Вільний час для справ, які не вдавалося зробити раніше.
Наприклад,переглянути відкладений серіал чи фільм, зателефонувати близьким, зайнятись спортом, читати книги, пройти онлайн курс чи переглянути лекцію - зайнятись самоосвітою. Вдома ви можете робити що завгодно, тож спробуйте те, чого раніше не куштували, спробуйте те що давно збирались зробити .

Окрім цього, поради - як зберегти, або навіть покращити стосунки з рідними під час вимушеного карантину.
В умовах карантину ми змушені довго залишатися вдома. Для когось це випробування самотністю, для інших - перевірка на міцність постійною близькістю. І це абсолютно нормально. Адже як би ви не були дружні з членами сім'ї, мати особистий час і простір дуже важливо для кожної людини. Тому першочерговим завданням є його організація. Поговоріть із домашніми, розподіліть обов'язки і знайдіть час для усамітнення.
Не бійтеся конфліктів - це всього лише етап на шляху до вирішення проблеми. І в умовах постійної близькості вони можуть виникати частіше, ніж раніше. Намагайтеся більше говорити, ділитися емоціями і прояснювати що мають на увазі люди, які вас оточують. Всі проблеми можна вирішити, але звертайте увагу на форму і інтонацію того, що ви це говорите.
Займіться чимось разом. Наприклад, заплануйте регулярну фізичну активність: спільна зарядка, танці, йога. Або організуйте сімейне дозвілля: можна збирати пазли, грати в «показуху», малювати, будувати халабуди, і ще дуже багато чого. Пам'ятайте, що дітей не потрібно постійно розважати. Дайте їм можливість зайнятися чимось самостійно, тим часом подбайте про себе. Скористайтеся карантином, аби краще пізнати один одного.




середа, 25 березня 2020 р.

Інформація для вчителів, учнів, батьків!

26 березня о 14:00 т. в.о. Міністра освіти і науки @Lubomyra Mandziy розповість про закінчення навчального року, роботу шкіл в період карантину та проведення ЗНО і вступної кампанії у 2020 році.

Вона також відповість на запитання під час онлайн-трансляції на нашій Facebook-сторінці.

Усі охочі зможуть долучитися до перегляду та поставити свої запитання через спеціальну гугл-форму за посиланням 👇

bit.ly/2xrz7PL

Запитання збираються до 9:00 26 березня.



понеділок, 23 березня 2020 р.

Hand made на карантині!

А ми надумали вдома не тільки вчитася, відпочивати, читати, а й зробити щось цікаве та корисне своїми руками. Голова парламенту Марта Хом'як підібрала багато ідей для hand made! https://www.pinterest.com/homiakmartusia/гімназія/

четвер, 19 березня 2020 р.

Весь світ відзначає День Землі!


У всьому світі 20 березня прийнято відзначати свято під назвою День Землі. Дату проведення свята обрали не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку. У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі - сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий - 22 квітня.


четвер, 12 березня 2020 р.

Гімназійний парламент інформує!

Дорогі гімназисти! Ідемо на карантин! Але пам'ятаємо, це просто обмеження у відвідуванні громадських місць, прогулянок парком, розваг у місцях масового скупчення. Це робота, навчання у домашніх умовах. Гімназійни парламент продовжує свою діяльність оналійн. Працюємо за допогою eBlogger, Viber, Padlet та інші додатки. Усім здоров'я!  https://padlet.com/tanisavkiv/enuoix5iyq92

середа, 11 березня 2020 р.

Пророчі слова Кобзаря!

До 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, цитати із його творів у виконанні гімназійного парламенту!

210 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

  У Заліщицькій державній гімназії проводиться декада «Шевченкіана», присвячена 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевчен...