четвер, 31 травня 2018 р.

Пришкільний табір "Перлина"!


Багато  дітей після закінчення школи планують навчання у престижних університетах та інститутах. Для того щоб ці плани здійснились, мало забезпечити повноцінне лінгвістичне навчання відповідної мови за шкільною програмою. Відмінним  прикладом стали літні мовні табори,  де цікавий і дуже корисний для здоров'я відпочинок поєднується із вивчення іноземної мови. Саме в таких таборах дитина не тільки підвищує рівень своїх знань мови, а й корисно проводить  час у цікавих місцях, зустрічає нових друзів.
30 травня в Заліщицькій гімназії відбулося відкриття пришкільного табору «Перлина».  У таборі практикуються так звані школи лідерства, гуртки журналістики, мандрівників, фотографів. Усі заняття проходять англійською, німецькою, польською мовами.
Під час відпочинку додатково  відбуваються різноманітні розважальні або спортивні заходи. Діти з різних загонів беруть участь у змаганнях, розучують пісні, зарубіжні поетичні твори. Таким чином, у літньому таборі дитина здобуває необхідні мовні навички, непомітно долає мовний бар'єр, удосконалює розмовну мову, поєднує навчання із відпочинком.
Крім того, вона живе за розкладом, що сприяє формуванню дисциплінованості, правильно харчується, оздоровлюється, знаходиться під постійною пильною увагою досвідчених педагогів.





Останній дзвоник!


Непомітно пролітає навчальний рік. Здавалося б, начебто тільки вчора було перше вересня, як ось настав день прощання зі школою. Останній дзвоник вже став традиційним святом у школярів. Він оповіщає про закінчення навчального року.  Це веселе і водночас сумне свято. Одним він віщує канікули, а для випускників —  відкриває двері в доросле життя, з безліччю сюрпризів. Всі з нетерпінням чекають цього радісного дня. Школярі несуть квіти вчителям, старшокласники репетирують прощальний вальс, адже сьогодні вони прощаються не тільки зі школою, але і з дитинством.
Звучать  напутні слова вчителів і директора, і ось довгоочікуваний момент – дзвенить останній дзвінок. В душі у кожного  зачаївся смуток про безповоротне дитинство, про радісні моменти, які відбулися в стінах школи.
Ми хочемо  побажати, нашим випускникам, щастя і радості, успіхів і перемог.  Нехай лінійка останнього дзвоника запам’ятається їм світлою, радісною, а рушники, які подарували їм мами,  будуть оберегом. Нехай дорога в самостійне життя буде легким та  радісним!



пʼятниця, 18 травня 2018 р.

День Європи!



День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р.

На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне майбутнє!
Україна бажає стати повноправним мешканцем європейського  дому, справедливо вважає, що має на це право. І своєю історією, географічним розташуванням і тим внеском, який наш народ  зробив у континентальну справу впродовж багатьох віків свого існування та боротьби.
Розвиток України був і залишається нерозривно пов’язаний  із розвитком європейської спільноти.
Україна як молода суверенна держава прагне творчо переосмислити світовий досвід і як член Ради Європи долучитися до нього в інтелектуальному й організаційному планах.
Попереду чекає велика робота. Яка вимагає від нас об’єднання
зусиль, політичної волі та високого професіоналізму і відповідальності.
Тож давайте ми, як майбутнє покоління, будемо дотримуватися всіх цих понять, доводячи, що ми є європейці, а Україна – Європейська держава.












вівторок, 8 травня 2018 р.

День Пам’яті та Примирення!


Сьогод­ні ми відзначаємо День Пам’яті та Примирення. 
Вже минуло 73 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною, ціною крові і сліз.
Ми - українці! Ми ніколи не забудемо подвигу своїх дідів і батьків у Другій світовій війні. Ми сьогодні шануємо  всіх живих,  і тих,  хто  пережив її, у кого й досі болять рани...
Кожен день, як рік, кожен рік, як століття. Все витримали і перемогли. Перемогли тому, що вели війну справедливу. Перемогли тому, що відстоювали право на життя. Дорогою ціною дісталася нам перемога.
Не одне покоління кращих синів і дочок віддали своє життя за Країну заради її спокою, її мирного існування, її свободи та незалежності.
  Історія України…Це постійна боротьба за утвердження народності й нації, розбудови соборної незалежної демократичної держави. Мужніми борцями за вільне життя в Україні є і нинішнє покоління. Майдан. Небесна Сотня.Анексія Криму.  Криваві події на Донбасі.
 У ці нелегкі для нашої країни часи українці проявляють дива хоробрості, відданості своїй Батьківщині, відстоюючи її інтереси. Тисячі громадян України віддали своє життя, захищаючи рідну землю.
Серед них і наших сучасники: Орест Квач, Олег Гулько, Станіслав Лаврик, Володимир Марусич, Петро Слободян. Ніхто і ніщо не зможе  зупинити вибору, який для себе зробив кожен із них, бо козацька звитяга – безсмертна, як і країна.  
 Ми низько вклоняємося нинішнім захисникам Вітчизни за мирне небо над нами та щиро дякуємо усім волонтерам за таку потрібну допомогу та підтримку вояків на передовій, які стоять до перемоги у боротьбі проти російського нацизму.
 День Пам’яті та Примирення - це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим патріотам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу.





понеділок, 7 травня 2018 р.

середа, 2 травня 2018 р.

Цілі сталого розвитку!


«Цілі сталого розвитку» («ЦСР») — цільові показники майбутнього міжнародного розвитку, що були ухвалені Організацією Об'єднаних Націй (відомі також як Глобальні цілі сталого розвитку). Вони замінили Цілі розвитку тисячоліття, строк яких закінчився в кінці 2015 року. ЦСР ухвалені на період від 2015 до 2030 року і нараховують 17 глобальних цілей, в рамках яких 169 конкретних цільових показників.
Випускниця гімназії - Марта Джумага, провела для учнів Заліщицької гімназії урок на тему: «Цілі сталого розвитку».
 «…..Адже це 17 кроків до перемоги, до перемоги над катастрофами, над нерівністю, над бідністю, над війнами, конфліктами, над хворобами, над нашими страхами, над самими собою!Це можливість зробити щось не так як завжди! Це можливість довести важливість своєї особи на світовому рівні через виконання малеселького, покладеного на кожного з нас, завдання! Це можливість розфарбувати світ навколо себе яскравими фарбами, які будуть вам до вподоби». – Марта Джумага




вівторок, 1 травня 2018 р.

Календар пам’ятних дат!


ТРАВЕНЬ
1 травня
Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих.

3 травня
Всесвітній день свободи преси.

4 травня
Міжнародний день пожежників.

7 травня
День радіо.

8 травня
День пам’яті та примирення в Україні.

9 травня
День Перемоги.

13 травня
День матері в Україні.

17 травня
Вознесіння Господнє.

17 травня
День вишиванки.

19 травня
День Європи в Україні.

25 травня
 День філолога.
Останній дзвоник.

27 травня
День Святої Трійці.

27 травня
День хіміка.

31 травня
Всесвітній день без тютюну.

210 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

  У Заліщицькій державній гімназії проводиться декада «Шевченкіана», присвячена 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевчен...